Výzkumný institut Chen taiji
škola Davida Pirochty 神拳

  +420 732 511 080

Tréninky

Pravidelný trénink

Pravidelný trénink je základem každého pokroku a také páteří naší školy. Výuka probíhá vždy 2x týdně ve stanovených časech a obvykle se skládá z důkladné rozcvičky, qi gongu, průpravných cvičení (např. navíjení hedvábného vlákna), procvičování jednotlivých pohybů a forem a partnerských cvičení (tui shou, aplikace pohybů z forem, či sebeobrana). Cvičení bude tento školní rok probíhat oproti předešlým rokům jinak: začátek, tj. rozcvička, postoje, koordinace, i následná část tréninku, tj. navíjení hedvábí, základní forma qigong (tzv. Grundschule), průpravy ze sestav, budou spojené. Jedná se o základy, které i tak jakkoli pokročilý adept taiji musí neustále procvičovat, a nováček si jimi postupně taktéž musí projít. Na zbývajících 40 minut budou skupiny rozděleny: začátečníci se budou učit začátek sestavy 18 pohybů a opakovat navíjení hedvábí a koordinace z úvodní části lekce, zatímco pokročilí se budou intensivně věnovat vyšším sestavám (19´, 38´, laojia I, II; šavle, meč, vějíř, tyč, kopí). V samotném závěru lekce se bude praktikovat opět dohromady cvičení ve dvojicích, především tuishou a sem tam aplikace. Vše má své výhody i nevýhody, avšak takto nastavené tréninky nyní umožní všem trénovat v kuse 120min, namísto dřívějších 90min. Takto i studenti hodlající praktikovat jen 1x týdně, budou moci "nasát" základy stylu chen rychleji a lépe (i tak však vřele doporučujeme docházet na cvičení 2x týdně, aby mohlo tradiční chen taiji předávané originálními mistry vydat "svou vůni", především v podobě zlepšení fysického i duševního zdraví. Více viz sekce Úvod a Chen taiji na hlavním panelu.).

Termíny

 

Pondělí  


Brno, ZŠ Slovanské nám. 2
18:00 - 20:00

začátečníci - přihlásit


Úterý Brno - Mendelu, Jana Babáka                                                                                       
 Brno, Mendelu - Jana Babáka (až od příštího semestru)
 
Středa privátní tréninky (po osobní domluvě: 732511080)

 

Blansko, ZŠ TGM, Rodkovského 2   

 velká tělocvična
pokročilí, začátečníci - přihlásit 
vede Petr Sedlák, volejte: 724762916

Čtvrtek

 

Brno, ZŠ Slovanské nám. 2
18:00 - 20:00

začátečníci - přihlásit

 

Pátek   privátní tréniky (po osobní domluvě: 732511080)

Cvičení ve školním roce 2024

 

Cvičení nyní probíhá na ZŠ Slovanské náměstí 2 (viz tabulka výše), od května pak bude bývat v parku Lužánky (po.  a čt. 17 - 19h).

Po domluvě lze docházet jako výpomoc i na Jana Babáka 5 (CSA, Mendelu - út. 19 - 20.10h).

Členové klubu mají letní prázdniny zdarma (tréninky dobrovolné, vede David / některý z přítomných pokročilejších studentů); úplně nové zájemce bude stát červenec a srpen 2x týdně 2000,-.

Semináře s velmistrem Chen Shihongem v Brně i soustředění klubu - viz hlavní stránka/aktuality.

 


Brno

Místo

Výuku vede Sifu David Pirochta, vypomáhají starší a pokročilejší žáci. 

 V době oficiálních prázdnin a státních svátků bývá škola zavřena, zpravidla se necvičí. Aktuální informace budete dostávat mailem a na wapp.

Jedntoné kursovné na jedno pololetí a priváty:

 • 1 - 2x týdně - jednotné kursovné 4300,-, při platbě před začátkem cvičebního období (tzn. během srpna, reps. ledna) 4000,- Kč (platí i pro děti a mladistvé, jelikož jsou součástí jedné skupiny). Pozn: V ceně kursovného je (po osobní domluvě) cvičení v rámci Centra sportovních studií (Mendelu) + tréninky v Blansku (vede starší žák Petr Sedlák) + (týká se zaplacení období únor - červen) cvičení o letních prázdninách.
 • Pro zájemce nabízím možnost privátních tréninků (90min/700,-, při počtu 2 - 3 lidé 90min/800,-).

 

                            

Kuřim

ZŠ Jungmannova, boční vchod (momentálně z rodinných důvodů přerušení výuky - nutno dojíždět do Brna či Blanska).

 

Blansko

velká tělocvična ZŠ TGM, Rodkovského 2 (vede Petr Sedlák, tel.: 724762916)

 

Co budete potřebovat

Pohodlné oblečení vhodné pro cvičení, přezůvky ke cvičení v tělocvičně se světlou podrážkou, dochvilnost a dobrou či neutrální náladu.

 Sylabus pro letošní rok

 • koordinační a protahovací cviky
 • statický i dynamický qi gong
 • jednoruční navíjení hedvábí
 • průpravná cvičení z formy
 • kompletní sestavy "18 a 19 forem Chen stylu"
 • sebeobranné drily
 • aplikace ve dvojicích
 • tui shou, tj. tlačení přes ruce
 • Pokročilejší studenti se v druhé částli lekce budou v oddělené skupince zabývat dalšími typy drilových cvičení a vyššími formami ručními i zbraňovými.

Soustředění a semináře

Soustředění bývají umístěna mimo město, abychom pomohli odpoutat se od každodenního rytmu života a získat ze cvičení maximum. Obvykle trvají 3-7 dní a jsou velice intensivní, umožňují během velmi krátké doby ve studiu výrazně pokročit. Jednodenní specialisované semináře bývají zpravidla v Brně a jde například o víkendová cvičení s velmistrem Chen Shi Hongem nebo sifu Davidem Pirochtou.

Plánované akce

Historie akcí

Privátní výuka

Individuální výuka je zejména určena jako doplněk pravidelných tréninků a může probíhat v čase, který vám vyhovuje. Osobní vedení učitele umožňuje snazší zvládnutí a hlubší pochopení jednotlivých forem tai ji, nicméně klade vyšší nároky na studenta.

flags.png
I also offer lessons in other languages such as English, German, French, Norwegian, Russian.
Výuka může také probíhat v angličtině, němčině, francouzštině, norštině, ruštině.

Kontakt

Dárkový certifikát

darkovy_certifikat-m.jpg

 

Nabízíme také dárkový certifikát  
Objednat si ho můžete na naší mailové adrese nebo telefonu.

Máte zájem o naše služby?

Volejte +420 732 511 080
anebo pište: david.pirochta@seznam.cz