Výzkumný institut Chen taiji
škola Davida Pirochty 神拳

  +420 732 511 080

Sifu David Pirochta

 

Profil

  • Od 14 let klub sebeobrany mistra O. Kroupy v Brně. V rámci klubu výcvik v klasickém wushu různých stylů s ruskými mistry, 6 let taekwondo s tuniským mistrem Faisalem, 1 rok aikido s mistrem R. Krejčím, 8 let taiji stylu yang pod vedením mistra Turnebera a později mistra Z. Kurfürsta.
  • V 18 letech současně klub dračího stylu kungfu pod mistrem P. Kalou (postupem let jsem se propracoval ke zkoušce na hnědý pás), později tamtéž severní shaolin a některé sestavy z jižních stylů a vietnamského kungfu. V r. 1997 první kontakty na mistra Chen Shi Honga a intensivní studium ve Vídni, posléze založení pobočky v Brně pod mistrem Kalou.
  • V r. 2003 založení České asociace Chen Tai Ji Quan v Brně pod záštitou velmistra Chen Shi Honga (stal jsem se spolu s P. Hlavoňem jejím reprezentantem pro ČR). 2008 mi byl udělen titul mladého mistra tradičního taiji stylu Chen.
  • 10.1. 2010 vznikla moje škola s názvem Výzkumný Institut Chen taiji - škola Davida Pirochty, v následném mezidobí fungující pod názvem Chenjiagou Výzkumný Institut Chen Taiji 柏太衛; dne 20.7.2022 během semináře v lužáneckém parku v Brně slavnostně velmistr Chen udělil mé škole "dospělé" jméno Výzkumný Institut Chen Taiji a změnil zásadním způsobem logo (zlato-bílá monáda yin-yang s jeho před našimi zraky onoho dne vyvedenými kaligrafickými znaky 神拳 shénquán, tj. Duchovní bojové umění).

     

Co je u nás nového

   youtube.jpg
   

 

Tréninky aktuálně + pro nové zájemce: cvičí se na ZŠ Slovanské náměstí 2, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek 18 - 20h. 

 

Přihlašování únor - červen 2024 mailem či telefonicky. Ukázkové lekce zdarma jen privátně, skupinové tréninky jsou možné až po zaplacení půlročního kursovného (4000.-/5měs.; umožňuje vstup na všechny tréninky v Brně a Blansku + po předchozí domluvě můžete přijít jako výpomoc na úterní trénink na universitu CSA Mendelu, Jana Babáka 5 /út. 19 - 20h/).

Rok 2024: Jarní seminář 23. - 26.V. ´24 (čt. - ne.), Kaprálův mlýn. / Letní seminář 31.VII. - 4.VIII. ´24 (st. - ne.), Kaprálův mlýn.

Zájemci nechť si dostatečně dopředu zařídí volno. Podrobnosti obdržíte mailem.

Chystá se i mezinárodní seminář v Praze (začátek dubna 2024, termín na vyžádání) s patriarchou stylu, velmistrem Chen Xiaowangem. Bude to žřejmě jeho definitivní rozloučení po desítkách let trpělivé didaktické činnosti mimo Čínu. Je třeba se hlásit u mě či přímo u organizátora. Kapacita omezená.

V první polovině července ´24 proběhne speciální seminář v Andau (Rakousko), očekávaná délka 5 dnů. Náš mistr Chen Shihong tam pořádá semináře již 30 let, tak jistě nebudete litovat, přijedete-li si nebývalou atmosféru tohoto roku zažít. Detaily obdržíte mailem, popř. se ozvěte sami.

Více info pro nové zájemce o cvičení na mailu (david.pirochta@seznam.cz) či na telefonu (732 511 080). 

 


 Pozor: Průběžně probíhají výtečné semináře s velmistrem Chen Shihogem v Brně! Nacházející bude v únoru, termín na vyžádání.
 

Speciální nabídka:

flags.png
I also offer lessons in other languages such as English, German, French, Norwegian, Russian.
(Výuka může také probíhat v angličtině, němčině, francouzštině, norštině, ruštině.)        Spřátelené weby

Čínština

hanyi.png Pro více informací o výuce čínštiny se zeptejte na tréninku.     

H1

S velkou radostí bych rád všem studentům a příznivcům taiji oznámil, že jsem od Hummer centra Praha dostal za výhodných podmínek do dlouhodobého pronájmu Hummer H1!

Více zde

Máte zájem o naše služby?

Volejte +420 732 511 080
anebo pište: david.pirochta@seznam.cz